تاریخ : دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹ 10 ربيع أول 1442 Monday, 26 October , 2020
0

بازدید نماینده بویراحمد، دنا و مارگون از مرکز کنترل ترافیک یاسوج/ تشریح پروژه های بزرگ شهری توسط شهردار/ تقدیر روشنفکر از اقدامات مقدم

  • کد خبر : 1455
  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
بازدید نماینده بویراحمد، دنا و مارگون از مرکز کنترل ترافیک یاسوج/ تشریح پروژه های بزرگ شهری توسط شهردار/ تقدیر روشنفکر از اقدامات مقدم

موج نو/ نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با حضور در شهرداری یاسوج به همراه شهردار از روند راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر یاسوج بازدید کرد. به گزارش موج نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی، شهردار یاسوج در این بازدید بیان کرد: مرکز کنترل ترافیک و پایش تصویری یکی […]

موج نو/ نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با حضور در شهرداری یاسوج به همراه شهردار از روند راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر یاسوج بازدید کرد.

به گزارش موج نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی، شهردار یاسوج در این بازدید بیان کرد: مرکز کنترل ترافیک و پایش تصویری یکی از کمبودهای مهم شهر یاسوج بود که در این دوره کاری در برنامه عملیاتی قرار گرفت و بزودی بهره بهرداری خواهد شد.

نستهن مقدم در تشریح این پروژه مهم ترافیکی گفت: هم اکنون ۹ دوربین در چند نقطه شهر نصب شده اند و تصاویر با کیفیت مطلوب دریافت می شود.

وی با بیان اینکه ۱۲ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است، افزود: نصب دوربین ها در چند میدان و تقاطع صورت گرفته است و آمادگی لازم برای بهره برداری از این پروژه وجود دارد.

مقدم تاکید کرد: پایش تصویری یکی از کمبودهای زیرساختی شهر یاسوج بود که در این دوره کاری عملیاتی و اجرایی شد و گسترش آن نیازمند اعتبارات است.

شهردار یاسوج همچنین به پروژه کارخانه بازیافت یاسوج به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای این دوره مدیریت خود یاد کرد و گفت: کارخانه بازیافت یاسوج یکی از مهم ترین نیازهای مرکز استان بود که هم اکنون بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نستهن مقدم به پروژه ۴۵ متری آیت الله ملک حسینی به طول ۵ کیلومتر هم گریزی زد و گفت: این پروژه ۳۰ سال پیش مصوب شده بود که تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته بود و در این دوره کاری آغاز شد و هم اکنون بیش از ۸۳ درصد طول کل معبر آزادسازی شده است.

وی ادامه داد: پل چهارم بشار نیز که قبلا کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و مدتی نیز راکد مانده بود در این دروه کاری علیرغم افزایش چندبرابری قیمت مصالح پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و سه دهانه آن تکمیل شده است.

طرح تفصیلی یاسوج اجرا نشود؛ نمی توانیم پاسخگوی قانونی مردم باشیم

نستهن مقدم با تشریح برخی مشکلات شهر یاسوج اظهار داشت: شهرداری یاسوج به دو برابر ظرفیت قانونی یعنی حدود ۲۵۰ تا ۲۶۰ هزار نفر خدمات ارائه می‌دهد که برای حل این مشکل، لازم است بحث الحاق حومه شهر یاسوج، از مادوان تا سرآبتاوه، که در شورای برنامه‌ریزی در سال ۹۷  مصوب شده بود، به صورت اساسی و علمی دیده شود.

وی افزود: هم‌اکنون در حومه شهر یاسوج با ضوابط بنیاد مسکن ساخت و ساز می‌شود و در صورت اجرای طرح الحاق، چون نیاز است ضوابط شهرسازی لحاظ شود، با مشکلات زیادی برای مدیریت شهر یاسوج و حومه روبرو می‌شویم.

وی به طرح تفصیلی شهر یاسوج اشاره داشت و با بیان اینکه بازنگری طرح تفصیلی که راه و شهرسازی مجری آن است با تاخیر در حال انجام است، عنوان کرد: بخشی از معابر شهر یاسوج خاکی است و تا زمانی که این طرح اجرا نشود نمی‌توانیم جوابگوی بخشی از مشکلات مردم به صورت قانونی باشیم.

مشکلات تصفیه‌‌خانه فاضلاب یاسوج حل شود

شهردار یاسوج بوی نامطبوع تصفیه‌‌خانه فاضلاب این شهر را از دیگر مشکلات عنوان و بیان کرد: انتظار داریم مشکلات این تصفیه‌خانه در پایین‌تر از شهرک امام علی (ع) حل شود.

مقدم از شرکت آب و فاضلاب خواست هر چه زودتر بحث توسعه شبکه فاضلاب را در مناطق سروک، نجف آباد و اکبرآباد به عنوان یک مطالبه به‌حق مردم دنبال کند و گفت: لازم است دولت هم اعتبار ویژه‌ای برای این موضوع قرار دهد تا مسأله فاضلاب که می‌تواند یک تهدید باشد و نارضایتی هم در پی دارد، حل شود.

شهردار یاسوج اصلاح و بهبود شبکه آب‌های سطحی را از دیگر نیازهای شهر یاسوج عنوان و بیان کرد: همیشه با شروع بارندگی‌ها، مشکلاتی در محله‌های پایین دست شهر داریم و هر چند اقدامات اصلاحی انجام شده، اما این اقدامات کافی نبوده و امیدواریم با مطالعه و تامین اعتبار لازم، کار اساسی برای آنها انجام شود.

مقدم با بیان اینکه مطالبات زیادی از دستگاه‌های اجرایی داریم که معاون عمرانی استاندار قول پیگیری داده، گفت: از دستگاه‌ها انتظار داریم که این مطالبات را از محل اعتبارات ملی خود تامین کنند تا خدماتمان را به شهروندان به‌روزتر کنیم.

وی ادامه داد: سهم شهرداری از فروش املاک و اراضی راه و شهرسازی، حقی متعلق به مردم است که انتظار داریم راه و شهرسازی این سهم را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری بتواند بر اساس سهم خود، معابرش را از جمله در خیابان جمهوری و ۴۵ متری آیت‌الله ملک‌حسینی، تملک کند.

شهردار یاسوج به بدهی‌های شهرداری به سی.ان.جی‌ها اشاره داشت و  بیان کرد: این بدهی‌ها، مربوط به سال‌های گذشته بوده و با توجه به اینکه استان ما ۲۵ درصد نفت و گاز کشور را تولید می‌کند، در این زمینه انتظار بخشودگی داریم.

مقدم با بیان اینکه در حوزه نیروی انسانی نیز بدهی‌هایی داریم، گفت: به علت شرایط کرونایی، نتوانستیم بسیاری از عوارضمان را بگیریم و اماکنی که در حوزه فضای سبز اجاره می‌دادیم تعطیل بوده و هم‌اکنون درآمدی برای شهرداری ندارد.

وی ابراز کرد: بدهی‌های ما به پیمانکاران مربوط به بیش از ۱۰ سال می‌شود از جمله در دو پارک ولایت و غدیر، پیمانکاران در سال‌های گذشته کار کرده و مطالباتی دارند که انتظار داریم در تامین اعتبار و منابع به شهرداری کمک شود.

شهردار یاسوج عنوان کرد: طرح اقدام مشترک بازآفرینی شهری فرصت خیلی خوبی است که باید برای پیگیری خواسته‌هایمان به سازمان بازآفرینی کشور مراجعه کنیم تا بتوانیم نارسایی‌های گذشته را از محل بازآفرینی شهری جبران کنیم.

مقدم بیان کرد: انتظار داریم سازمان شهرداری‌ها، جمعیت زیر ۵۰ هزار را برای شهر یاسوج استثنا کند چون حومه شهر یاسوج به نوعی روستا بوده و باید از قیر رایگان برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۳ تاکنون به ناوگان عمومی و حمل و نقل شهر یاسوج کمکی نشده، گفت: تجهیزات ‌آتش‌نشانی و ایمنی از دیگر نیازمندی‌های شهرداری یاسوج است و مشکلی که وجود دارد این است که الان خودروی نردبان برای طبقات سوم به بالا نداریم و نیروهای آتش‌نشانی ما با جانفشانی به مردم خدمات می‌دهند.

مرکز استان نیازمند اعتبار ویژه

شهردار یاسوج افزود: در بحث پسماند، برای اولین بار در کشور، یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی را پای کار آورده‌ایم و انتظار داریم هم در تسهیلات به وی کمک شود و هم دستگاه‌های خدمات رسان آب برق و گاز، تأسیسات لازم را به دوپشته دشت روم ببرند.

مقدم گفت: از سازمان شهرداری‌ها انتظار می‌رود که شهرداری یاسوج را از تسهیلات کم‌بهره و کمک‌های بلاعوض برخوردار کند یا شورای برنامه‌ریزی استان، مرکز استان را در یک آیتم ویژه ببیند.

وی بیان کرد: اولویت ما در حوزه خدمات، احداث کارخانه بازیافت است که هم‌اکنون کارخانه بازیافت ما بالای ۹۸  درصد پیشرفت دارد و دغدغه سرمایه‌گذار کمک‌هایی است که به همه شهرهای شمالی شده و امیدواریم به شهر یاسوج که شمالی در جنوب است هم این کمک‌ها صورت گیرد.

شهردار یاسوج به وضعیت نیروهای شهرداری اشاره داشت و عنوان کرد: دغدغه اصلی نیروهای ما، بحث تبدیل وضعیت آنها است، بسیاری از نیروهای توانمند شهرداری نیروهای قراردادی هستند و ثبات شغلی در بحث نیروهای مدیریت شهرداری از بین رفته است.

مقدم گفت: نیروهایی در شهرداری یاسوج وجود دارد که بیش از ۱۰ تا ۱۵ سال در شرک‌تهای خدماتی کار کردند و هیچگاه تعیین تکلیف نشدند، این موضوع به دغدغه‌ای برای این افراد و خانواده‌های آنها تبدیل شده است.

تقدیر نماینده بویراحمد و دنا از عملکرد شهرداری یاسوج

در این دیدار نماینده بویراحمد و دنا از اقدامات شهرداری یاسوج در حوزه های مختلف قدردانی کرد.

مهدی روشنفکر بیان کرد: جا دارد از مجموعه مدیریت شهری به دلیل اجرای برخی پروژه‌های بزرگ از جمله اجرای بزرگترین خیابان شهر یاسوج به طول ۵ کیلومتر و پروژه های مهم زیرساختی شهر از جمله پایش تصویری، کارخانه بازیافت، پل چهارم بشار و دیگر پروژه های عمرانی تقدیر و تشکر می کنم.

روشنفکر اظهار داشت: در نشستی که با دکتر محمد فرمانده قرارگاه خاتم داشتیم از ایشان درخواست کردیم که در اجرای پروژه‌های بزرگ حوزه شهری در یاسوج مشارکت کنند که اعلام آمادگی کردند در قبال گرفتن املاک از شهرداری، پروژه‌های بزرگ اجرا کنند.

لینک کوتاه : https://mowjnow.ir/?p=1455

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.