تاریخ : شنبه, ۳ آبان , ۱۳۹۹ 8 ربيع أول 1442 Saturday, 24 October , 2020
0
سید فاضل پورخسرو فرماندار شهرستان مارگون مطرح کرد

شهرک صنعتی سقاوه مارگون فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و فراهم بودن همه زیر ساخت ها/توسعه راه‌ها از اولویت‌های اصلی شهرستان مارگون/برخی از ادارات فاقد نمایندگی/جمعیت ۲۴ هزار نفری و ضرورت ساخت بیمارستان و آزمایشگاه مجهز در شهرستان مارگون

  • کد خبر : 3226
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
شهرک صنعتی سقاوه مارگون فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و فراهم بودن همه زیر ساخت ها/توسعه راه‌ها از اولویت‌های اصلی شهرستان مارگون/برخی از ادارات فاقد نمایندگی/جمعیت ۲۴ هزار نفری و ضرورت ساخت بیمارستان و آزمایشگاه مجهز در شهرستان مارگون
پورخسرو به یکی از مشکلاتی شهرستان مارگون اشاره کرد و گفت: قبل از استقرار فرمانداری شهرستان مارگون کمیته برنامه ریزی در شهرستان بویراحمد تشکیل و اعتبارات توزیع شد و این دست ما را بسته که نتوانستیم بر اساس اولویت‌ها برنامه ریزی کنیم. در این مدت مردم دو خواسته دارند، یکی تشکیل شورای برنامه ریزی در فرمانداری مارگون و تفکیک آن از شهرستان بویراحمد و دیگری استقرار ادارات شهرستانی.

موج نو، دی ماه ۹۸ با مصوبه هیئت دولت دوازدهم جمهوری اسلامی ایران شهرستان مارگون تشکیل و سید فاضل پورخسرو به عنوان اولین فرماندار این شهرستان منصوب شد. شهرستان مارگون دارای دو بخش؛ مرکزی و زیلایی و ۴ دهستان دارد. این شهرستان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف از جمله دامداری، معدن و گردشگری دارد که با پورخسرو فرماندار شهرستان مارگون گفت و گوی انجام داده‌ایم که از نظر خوانندگان می‌گذرد.
پورخسرو فرماندار مارگون خبرنگاران را زبان گویای مردم می‌داند و می‌گوید: بر اساس مصوبه هیئت دولت دی ۹۸ فرماندای شهرستان مارگون استقرار یافت. این شهرستان ۲۴هزار نفر جمعیت دارد و همچنین دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و مواهب خدادادی زیادی در حوزه‌های مختلف است.
وی افزود: ۵۰ درصد دام استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان مارگون و این شهرستان کاملاً سردسیری است.
پورخسرو به ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان مارگون اشاره کرد و گفت: در حوزه کشاورزی و باغداری قابلیت و استعدادی خوبی دارد و سرمایه گذاران می‌توانند در این شهرستان با خیال راحت در این حوزه‌ها سرمایه گذاری کنند. سیب، گردو و کشت گیاهان دارویی از جمله محصولات کشاورزی این منطقه است. شهرستان مارگون بهترین نوع گردو را دارد.

وی با اشاره به وجود بزرگترین کارخانه سیمان در شهرستان مارگون، اظهار داشت: شهرک صنعتی سقاوه مارگون فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران است که به منظور تولید در آن سرمایه گذاری کنند و همه زیر ساخت‌های لازم برای آنها فراهم است.
پورخسرو گفت: برنامه مدون سرمایه گذاری شهرستان مارگون در دست مطالعه است.
فرماندار شهرستان مارگون به مبلمان شهری، شهر مارگون نیز اشاره‌ای کرد و گفت: رایزنی‌های لازم انجام گرفته که شهر مارگون از این لحاظ مورد توجه ویژه مسئولان قرار بگیرد. با نظر مساعد استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در این زمینه اقدامات لازم انجام گیرد. در ورودی شهر مارگون معارضاتی وجود دارد که در صدد آن هستیم که معارضات برطرف شود و از طرفی کمربندی شهر مارگون را سامان ببخشیم.
پورخسرو به یکی از مشکلاتی شهرستان مارگون اشاره کرد و گفت: قبل از استقرار فرمانداری شهرستان مارگون کمیته برنامه ریزی در شهرستان بویراحمد تشکیل و اعتبارات توزیع شد و این دست ما را بسته که نتوانستیم بر اساس اولویت‌ها برنامه ریزی کنیم. در این مدت مردم دو خواسته دارند، یکی تشکیل شورای برنامه ریزی در فرمانداری مارگون و تفکیک آن از شهرستان بویراحمد و دیگری استقرار ادارات شهرستانی.
وی در ادامه افزود: بعضی از ادارات فاقد نمایندگی هستند و بعضی از ادارت نیز وقت را تلف می‌کنند که امیدوارم هر چه سریعتر ادارات دستگاه‌های دولتی در این شهرستان مستقر شوند. این امید می‌رود که سال آینده شاهد رفع مشکلات باشیم.
پورخسرو توسعه راه‌ها را از اولویت‌های اصلی شهرستان مارگون دانست و اظهار داشت: شهرستان مارگون ۴ مسیر منتهی به مرکز استان دارد که توسعه این راه‌ها جزء برنامه‌ها است. مسیر زیلایی به مارگون، مسیر شاه غالب به مارگون و مسیر دلی رج‌ها به مارگون و موزرد به مارگون از جمله این مسیرها است که توسعه این راه‌ها می‌تواند سبب پیشرفت و آبادانی این شهرستان شود.

پورخسرو عنوان کرد: با رایزنی نماینده محترم شهرستانهای بویراحمد،دنا و مارگون و همکاری استاندار از طریق حوزه مناطق محروم ریاست جمهوری جهت راه های بخش زیلایی تامین اعتبار شده و خدمت رسانی به مردم این مناطق در اولویت کاری است و ان شاالله تا پایان سال آینده به بهره برداری میرسد.

فرماندار مارگون با بیان اینکه در سنوات گذشته به حوزه مارگون کمترین توجه می‌شد، گفت: خدمات نظام اسلامی در منطقه مارگون را به هیچ وجه نباید زیر سئوال برد، اما کم کاری در این منطقه وجود دارد.
پورخسرو به وضعیت آموزش و پرورش در شهرستان مارگون پرداخت و اظهار کرد: در شهرستان مارگون ۳۳ مدرسه داریم که ۳ مدرسه بلااستفاده است. و در بعضی از مناطق همانند سیلاب و کلوار با مشکل فضای آموزشی مواجه هستیم که که اخیراً یک کانکس برای این منطقه اختصاص یافت.
وی گفت: عملیات گاز رسانی شهرک کارخانه سیمان، دهستان دالون، جوکار دشمن زیاری آغاز شده است. و مناقصه گازرسانی به منطقه زیلایی برگزار شده که عملیات اجرایی این پروژه به زودی شروع می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان مارگون گفت: در حوزه هفت چشمه، دلی گردو، سیلاب کلوار مشکل آب آشامیدنی وجود دارد که مکاتبات لازم برای این موضوع انجام گرفته است.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: یک نفر در شهرستان مارگون بر اثر کرونا جان خود را از دست داد که آن هم یک جانباز بود که به بیماری زمینه‌ای داشت. و تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان مارگون به ۱۰ نفر هم نمی‌رسد و ما با توجه به نظارت و کنترل خوبی که انجام گرفت، توانستیم تا کنون در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشیم و دانش آموزان شهرستان در کلاس درس حضور فیزیکی دارند. و در روستاها هم مشکل خاصی وجود ندارد.
پورخسرو گفت: شبکه بهداشت شهرستان ظرفیت پایین‌تری از یک شبکه بهداشت و درمان شهرستان دارد. در واقع سه درمانگاه در شهرستان مارگون وجود دارد، درمانگاه شهر مارگون فاقد آمبولانس است و اگر بیماری مراجعه کند، از امکانات اولیه برخوردار نیست و قطعاً برای بیمار مشکل به وجود می‌آید. باید مسئولان علوم پزشکی به این مسئله توجه داشته باشند. درمانگاه‌های پونه بن، زیلایی و سیلاب کلوار نیز فاقد پزشک است.
فرماندار مارگون گفت: با توجه به جمعیت ۲۴ هزار نفری این شهرستان ساخت بیمارستان و آزمایشگاه مجهز در این شهرستان ضروری است.

https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000423/nf00423012-3.jpg
پورخسرو در ادامه گفت: ۷۰ درصد از روستاهای شهرستان مارگون به لحاظ زیرساخت اینترنتی وضعیت خوبی دارند و همچنین ۷۰ درصد شبکه برق شهرستان مارگون بهسازی شده است.
سید فاضل پورخسرو فرماندار مارگون در پایان صحبت‌های شهرستان مارگون را شهرستانی نوپا با ظرفیت‌های بالا برای سرمایه گذاری معرفی می‌کند و می‌گوید: این شهرستان مکان امنی برای سرمایه گذاری است و امیدوارم با همکاری و همراهی همه نخبگان، فرهیختگان و رسانه‌ها بتوانیم گره‌ای از مشکلات مردم را مرتفع کنیم. یقیناً باید تلاش‌های استاندار کهگیلویه و بویراحمد و راهنمایی و پیگیری‌های دلسوزانه نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون بتوانیم راه آبادانی و پیشرفت شهرستان مارگون را با حضور موثر مردم پیش ببریم.

لینک کوتاه : https://mowjnow.ir/?p=3226

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. ان زمان خوب می گفتید نباید پتروشیمی زده شود حالا شده شهرک صنعتی

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.